Kategorie
Dieta naturalna

5 przepisów na niesamowite lody bananowe!

Domowe lody z bananów są zdrowe, wegańskie i w 100% naturalne. Są o wiele zdrowsze od tych, które są dostępne w sklepach. Warto poświęcić trochę czasu na zrobienie prostych lodów bananowych, które nie wymagają dodatku ani cukru, ani mleka. Mrożone banany to także świetna baza dla lodów smakowych!

5. Mrożona mięta z czekoladą i kolendrą

(przepis i zdjęcie z bloga Weganon.pl)

baza bananowa (3 banany pokrojone, zamrożone)
400 ml mleka kokosowego (schłodzonego)
10 listków kolendry
garść listków mięty
pół tabliczki gorzkiej czekolady
skórka z limonki

Mleko kokosowe (gęstą część) zmiksuj z kolendrą, miętą i skórką z limonki, dodaj banany i miksuj przez 3 minuty aż masa będzie dobrze napowietrzona i gładka. Czekoladę zetrzyj na wiórki i wymieszaj z masą lodową. Podawaj zaraz po przygotowaniu.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: Kinga Pukowska

Prezeska Fundacji Polekont - Istota Przywiązania. Od 2004 roku wspiera młodych rodziców na początku ich drogi w zakresie Rodzicielstwa Bliskości oraz Slow Parenting. Trenerka rozwoju osobistego i kompetencji miękkich, coach i mediatorka. Działa również jako doula Stowarzyszenia Doula w Polsce, doradczyni chustowa oraz specjalistka w zakresie żywienia dzieci i dorosłych. Prywatnie żona i mama trójki dzieci w Edukacji Domowej. Swoje doświadczenia opisuje na blogu Pozytywy Edukacji.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.