Życzmy sobie:
1. Spontaniczności
Kiedy jesteśmy młodzi, tworzenie przychodzi nam dużo łatwiej niż w dorosłym życiu. Spędzamy dużo czasu swobodnie tworząc – sztukę, taniec, muzykę. Angażujemy w te procesy wyobraźnię. Jednak swoim dzieciom przekazujemy zupełnie coś innego – uczymy je, że rzeczy muszą wyglądać w określony sposób. Tymczasem atutem dziecięcej spontaniczności jest poczucie zdumienia. Wolność w odkrywaniu świata jest podstawą kreatywności.
2. Tolerancji
Ludzie są do siebie podobni. Mamy wiele wspólnego ze swoimi znajomymi, pomimo widocznych różnic zewnętrznych. Różnice rasowe, etniczne, religijne, kulturowe, pokoleniowe, są czasem źródłem aktów agresji. Dzieci częściej niż dorośli potrafią się porozumieć, dogadać bez osądzania. Ta tolerancja zbyt często zanika lub maleje w trakcie dorastania. To smutne. O ile lepszy byłby świat, gdybyśmy honorowali nasze wspólne marzenia, wizje i pragnienia.
Uwaga! Reklama do czytania
Cud rodzicielstwa
Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.
3. Akceptacji
Ważne jest, aby celebrować rzeczy, które czynią nas wyjątkowymi. Możemy śmiało stwierdzić, że wszyscy mają szczególne dary i umiejętności. Na przykład uczymy się inaczej. Każdy, kto spędza dużo czasu z dziećmi zdaje sobie sprawę, że wykazują one zauważalne różnice w zdolnościach motorycznych, rozwoju języka i komunikacji. Te różnice powinny być szanowane i pielęgnowane.
4. Przekonania, że niepowodzenie to rzecz ludzka
Czasem celowo, a czasem przypadkowo dajemy dzieciom do zrozumienia, że należy dążyć do doskonałości. Dążąc do ideału łatwo stać się niespokojnym, przygnębionym, zrezygnować z marzeń. Tymczasem najważniejsze jest to, aby w drodze do celu nie ustawać i próbować różnych rozwiązań. Jeśli coś się nie udało, spróbuj ponownie, wybierz inny plan działania. To wymaga dużo odwagi – upaść, przyznać się do niepowodzenia i wstać po raz kolejny. Potraktować błąd jako kolejny krok na drodze, informację o tym, co nie działa. Jednak uhonorowanie tego procesu, drogi składającej się zarówno z sukcesów, jak i porażek, jest kluczowe dla rozwoju poczucia własnej wartości.
Książki o rozstaniu i rozwodzie: wsparcie dla dzieci i dorosłych
Książki o rozstaniu i rozwodzie dostępne w naszej księgarni mają na celu wspieranie całej rodziny. Bez względu na wiek, każdy członek rodziny znajdzie tutaj coś, co pomoże mu lepiej zrozumieć własne uczucia i odnaleźć nową równowagę. Dzięki literaturze można odkryć, że nawet po rozstaniu możliwe jest stworzenie szczęśliwego, pełnego wsparcia środowiska dla dziecka.
5. Tego, że jesteśmy dla Ziemi
Dobro każdej żywej istoty jest powiązane z dobrem innych. Nasze działania mają wpływ na to, w jakim świecie i środowisku będą żyły nasze dzieci i ich dzieci. Sposób, w jaki traktujemy ziemię, ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Codzienne czynności mogą spowodować istotne zmiany na lepsze!
6. Zaufania do swojego ciała
Nasze ciała posiadają wrodz0ną mądrość, która potrafi nas wybawić od najczęstszych bolączek. Przeziębienie, kaszel, ból gardła i gorączka zwykle nie wymagają leków, a podanie antybiotyku czasem przynosi więcej szkody niż pożytku. Wsłuchajmy się w swoje ciało, doceńmy jego wyjątkowość!
7. Wsparcia w trudnych sytuacjach
Dawanie dziecku spokoju i wsparcia w obliczu stresujących, trudnych wyzwań jest jednym z największych darów, jakie możemy mu dać. Umiejętność zatroszczenia się o siebie w sytuacji stresowej oraz słuchania swojego ciała pomoże zarówno dzieciom, jak i nam w najtrudniejszych chwilach.
Uwaga! Reklama do czytania
Seria: Niegrzeczne książeczki
Niegrzeczne dzieci? Nie ma czegoś takiego!
Wierszyki bliskościowe
Przytulaj, głaszcz, obejmuj, bądź zawsze blisko.
Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli
2 odpowiedzi na “7 prostych rzeczy na Nowy Rok”
Doskonała lista, chciałoby się skwitować „…czego sobie i państwu życzę!”
Doskonała lista, podpisuję się pod każdym punktem