Kategorie
Rodzicielstwo

7 rzeczy, które warto zrobić w czasie wakacji

Zastanawiasz się, co warto zrobić w czasie wakacji, by nie stracić wolnego czasu i stworzyć fajne wspomnienia? Nawet bez wydawania dużych pieniędzy możesz się świetnie bawić. Sprawdź naszą listę podpowiedzi!

Dzień zakończenia roku szkolnego to coś, na co czeka każdy uczeń. Plecak i podręczniki szkolne trafiają w kąt pokoju, a Ty możesz rozpocząć zasłużony wypoczynek. Pierwszym odruchem może być chęć włączenia serialu lub przeglądanie mediów społecznościowych, ale tak spędzone wakacje raczej nie będą wyjątkowe. Z perspektywy czasu mogą okazać się nudnym, zmarnowanym czasem. Zamiast tego działaj, próbuj i doświadczaj — twórz wspomnienia i ucz się czegoś nowego! Wbrew pozorom właśnie tak spędzany czas doda Ci energii, a leżenie w pokoju przez większość dnia zaowocuje zmęczeniem i zniechęceniem. W naszej liście wzięliśmy pod uwagę obecne, pandemiczne realia. Okazuje się, że nawet w czasie światowego kryzysu można zrobić coś fajnego.

Okulary dla dzieci

Okulary warte Twojego dziecka

Prawdziwe okulary przeciwsłoneczne, które skradają serca dzieci na całym świecie! Świetne wzory i najlepsza jakość.

1. Przeczytaj dobrą książkę

Jeśli lubisz czytać, z pewnością na Twojej półce czekają dziesiątki książek, które chcesz poznać. Wycisz telefon, wyłącz powiadomienia (a najlepiej zostaw go w innym pokoju), przygotuj sobie ulubiony napój lub przekąski i… spędź czas z książką. Bez pośpiechu, bez odrywania się od lektury — przypomnij sobie, ile radości daje poznawanie historii! A jeśli nie przepadasz za czytaniem, wakacje to dobry czas, by spróbować! Czasem lektury szkolne potrafią zniechęcić do sięgania po książki, tymczasem w księgarniach i bibliotekach czekają pełne akcji i scen walki powieści fantasy, krwawe kryminały i bajkowe obyczajówki. Z pewnością znajdziesz tytuły, które pochłoną Cię bez reszty. Komiksy też się liczą!

2. Zorganizuj spotkanie, które ludzie będą pamiętać

Grill w ogrodzie, ognisko, piknik, wieczór filmowy z tematycznymi przekąskami, sesja gier planszowych — latem jest mnóstwo możliwości! Zaplanuj wszystko niczym w amerykańskim filmie — zadbaj o akcesoria i rozrywki, stwórz niepowtarzalny klimat, a później zaproś kilku przyjaciół. Dodatkowe punkty za zorganizowanie spotkania na świeżym powietrzu!

3. Zobacz miejsce, w którym nigdy nie byłeś

To nie musi być egzotyczna plaża na drugim końcu świata. Zaplanuj podróż w ciekawe miejsce w Polsce lub nawet odwiedź tę część swojego miasta, którą słabo znasz. Zajrzyj do muzeum, obejrzyj ciekawą wystawę w galerii sztuki. Takie doświadczenia potrafią być inspirujące i stanowią rewelacyjną odskocznię od codzienności. A może pójdziesz o krok dalej i zaplanujesz tematyczną wycieczkę po Polsce, z noclegami w namiocie?

4. Naucz się czegoś nowego

Wakacje to aż dwa miesiące wolnego czasu, który możesz wykorzystać produktywnie — oczywiście nie mówimy o nauce przez całe dnie! Pół godziny dziennie nauki języka obcego, kreatywne pisanie, rękodzieło, zapisanie się na lekcje tańca, sztuk walki lub jazdy konnej — pomyśl, co chcesz umieć i podążaj w tym kierunku. Być może z czasem stanie się to Twoją pasją, a nawet sposobem na pracę w przyszłości?

5. Zrób sobie dzień (lub tydzień!) offline

Ustal, że przez jeden dzień, weekend, a nawet przez cały tydzień nie będziesz włączać komputera ani korzystać ze smartfona (albo internetu w smartfonie). To z pewnością niezłe wyzwanie, jednak pozwoli odpocząć oczom i Twojej głowie, pomoże Ci się wyciszyć, a nawet wyspać. Być może bardziej świadomie spojrzysz na niektóre aspekty swojego życia i uznasz, że spędzanie czasu na przeglądaniu social mediów to nie jest to, co chcesz robić w wolne popołudnia? Pomyśl, jak spędzisz ten czas i sprawdź, czy uda Ci się wytrwać w tym wyzwaniu!

6. Naucz się gotować nową potrawę lub piec pyszne ciasto

Gotować powinien umieć każdy. Na dodatek przygotowywanie potraw lub pieczenie ciast może okazać się Twoim nowym hobby! Znajdź w internecie przepis na prostą potrawę lub coś pysznego, czego zawsze chciałeś (lub chciałaś) spróbować — i zrób to samodzielnie. Satysfakcja gwarantowana, a zdobyte nowe umiejętności z pewnością w przyszłości Ci się przydadzą.

Niegrzeczne Książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

7. Weź udział w naszym wyzwaniu 100 godzin na zewnątrz! :D

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.