Kategorie
Polecamy

Dlaczego warto kupić dziecku hulajnogę i jaki model wybrać?

Najlepsze zabawki dla dzieci to te, które w jakiś sposób pomagają im się rozwijać. Hulajnoga nie jest przykładną zabawką edukacyjną, jednak każda ilość ruchu dobrze wpływa na rozwój, zdrowie, a nawet samopoczucie dziecka. Tylko jak wybrać właściwy model, uwzględniając umiejętności malucha?

Hulajnogi, rowerki biegowe, lub jeździki, czyli aktywna zabawa na świeżym powietrzu

Dzieci uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, dlatego takie zabawki jak hulajnogi czy rowery cieszą się zwykle dużym zainteresowaniem wśród kilkulatków. Hulajnoga ze względu na swoją konstrukcję wymaga od dziecka utrzymania równowagi, choć w razie problemu maluch w każdej chwili może podeprzeć się na drugiej nodze. Hulajnogi przeznaczone dla najmłodszych dzieci projektowane są tak, aby zapewnić im maksymalną stabilność – często do tych modeli dodawane jest trzecie kółko, a powierzchnia, na której dziecko stoi podczas jazdy, jest poszerzana i pokrywana powłoką antypoślizgową.

Niegrzeczne Książeczki

Pakiet Niegrzeczne Książeczki

Emocje i granice

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? 

Rowerki biegowe to świetna propozycja dla maluchów, które czują się zbyt ograniczone przez dodatkowe kółka przy tylnym kole, a jednocześnie są zbyt małe na tradycyjny model napędzany siłą nóg kręcących pedałami. Wielu rodziców traktuje rowerki biegowe jako wstęp do jazdy na tradycyjnym rowerze.

Jeździki to zwykle zabawki przeznaczone dla najmłodszych użytkowników. Czasami są one używane w mieszkaniach – jeśli nie mają zbyt dużego rozmiaru, dzieci mogą jeździć na nich na przykład po przedpokoju. Niektóre modele skonstruowane są tak, aby kierował nimi opiekun dziecka, gdy w środku jedzie kilkumiesięczny maluch.

Jaką hulajnogę wybrać, żeby zainwestować w bezpieczną i solidnie wykonaną zabawkę?

Wybierając hulajnogę lub rower dla kilkulatka, zawsze należy pamiętać o tym, że jest to coś, z czego będzie korzystało małe dziecko, więc nie można oszczędzać na jego bezpieczeństwie. Różnica w cenie pomiędzy standardowymi modelami wynosi zwykle nie więcej, niż koszt codziennych zakupów – warto więc wybierać produkt wyższej jakości nawet wtedy, gdy trzeba zapłacić za niego odrobinę więcej.

Hulajnogi dla małych dzieci delikatnie różnią się od modeli, z których korzystać mogą dla przykładu nastolatki. Te hulajnogi są oczywiście mniejsze, często kolorowe lub ozdabiane, z poszerzoną podstawą, na której staje dziecko i dodanym trzecim kółkiem dla większej równowagi. Jednym z producentów tego rodzaju zabawek jest Milly Mally – firma, która w przeciągu zaledwie kilku lat opanowała rynek wysokiej jakości produktami dla dzieci. Hulajnogi produkcji Milly Mally to modele z aluminiową konstrukcją, których przenoszenie nie sprawia problemu nie tylko dorosłym, ale i samemu dziecku. Regulowana wysokość rączki pozwoli dopasować zabawkę do wzrostu dziecka, a szeroki antypoślizgowy podest i hamulec dadzą maluchowi i jego rodzicom poczucie bezpieczeństwa.

Hulajnoga czy rower? Jak wybrać właściwą zabawkę dla dziecka?

Różnego rodzaju zabawek jest dziś w sklepach tak wiele, że czasem naprawdę trudno dokonać wyboru, gdy dla przykładu poszukuje się prezentu dla malucha z okazji urodzin. Aktywności fizycznej nigdy za wiele, dlatego zabawki takie jak hulajnoga to zawsze dobry, a zarazem bardzo zdrowy pomysł na podarunek. Tylko skąd można wiedzieć, kiedy lepszy będzie rower, a kiedy hulajnoga? Jak wybierać zabawki dla dzieci, które będą dobrane do wieku i potrzeb malucha? Istnieje kilka wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Hulajnoga wymaga większej kontroli nad utrzymywaniem równowagi niż rower biegowy, przez co polecana jest dla dzieci o dobrej sprawności ruchowej. Jeśli to hulajnoga wydaje się lepszym wyborem, dla małego dziecka warto poszukać modelu o możliwie najszerszej podstawie i stabilnym rozstawie tylnych kółek.

Hulajnoga ze względu na swoją konstrukcję jest zwykle lżejsza od roweru, co ułatwia jej przenoszenie szczególnie samemu maluchowi. Dodatkowo hulajnogi są z reguły tańsze niż rowerki biegowe. Mimo wszystko rower bardziej poleca się dla tych dzieci, które jeździć będą głównie po nierównym podłożu, ponieważ lepiej zamortyzuje on wyboje.

Rodzicielstwo

Cud rodzicielstwa

Nie jest typowym poradnikiem – nie ma w nim rad. Są tu raczej słowa, w które warto się wsłuchać (to trudniejsze niż zrobienie czegoś według instrukcji), by uświadomić sobie, co jest ważne w byciu człowiekiem i rodzicem.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *