Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Książki na mikołajki. 12 pomysłów na świąteczny prezent dla dziecka

Książka to kultowy i niezastąpiony prezent na wiele okazji. Wręczona dziecku, nawet temu nieczytającemu, stanowi nie tylko atrakcyjny i praktyczny prezent, ale zapowiedź wspólnie spędzonych wieczorów przy wciągającej lekturze. Jakie książki na mikołajki podarować dzieciom? Podpowiadamy.

Idealny prezent z okazji mikołajek – Niuniuś czeka na święta

Niemal cały grudzień to adwent, a adwent to oczekiwanie. Jednak to, co dla nas, dorosłych, wypełnione jest magią i ciepłymi wspomnieniami, dla dzieci może być trudnym doświadczeniem. Nowe zapachy, dźwięki, obrazy, twarze… Wszystko jest nowe! Niuniuś, bohater książki Agi Nuckowski, wie o czym mowa. „Niuniuś czeka na święta” to pięć ilustrowanych przez Aleksandrę Szwajdę opowiadań o świątecznych emocjach małego dziecka. I świnki.

Uwaga! Reklama do czytania

Niuniuś czeka na święta. Świąteczne emocje małego dziecka

Mama mówi, że w świętach najlepsze jest oczekiwanie. Tata uważa, że najlepsze są pierogi. A Niuniuś, jak każde małe dziecko, po prostu całym sobą przeżywa wszystko to, co dzieje się dookoła.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Książki na długie zimowe wieczory – Wierszyki świąteczne

Czasami bywa tak, że do naszych domów w wigilijny wieczór przychodzi nieznajomy gość i zjada bigos prosto z miski. Ale jaki gość? No na przykład yeti, to przecież oczywiste. A teraz na poważnie: mamy dla was książkę o pieczeniu pierniczków, zabawach w śniegu, ubieraniu choinki i pisaniu listów do Świętego Mikołaja. Jest wyjątkowa, bo piękna i rymowana, a za wspomnianą piękność odpowiadają nie tylko rytmiczne wierszyki Kasi Huzar-Czub, ale też ilustracje Joanny Bartosik. Polecamy!

Prezenty na mikołajki – Święta

Kolejna książka związana z Bożym Narodzeniem i oczekiwaniem na Świętego Mikołaja. Antek właśnie usłyszał w radio, że tylko grzeczne dzieci dostają prezenty. No i klops! Nie ma nawet zamiaru napisać listu, bo jest pewny, że w tym roku nikt do niego nie przyjdzie. Ale mama szybko tłumaczy Antkowi, że wszyscy są trochę grzeczni i trochę niegrzeczni. I to jest w porządku! Z książką Alicji Dyrdy dzieci nauczą się, że każdy zasługuje na prezent.

Najlepszy prezent mikołajkowy – Zezia i wszystkie problemy świata

Jeśli Agnieszka Chylińska kojarzyła wam się do tej pory wyłącznie z muzyką, ewentualnie hitowym programem telewizyjnym „Mam Talent!”, to musicie wiedzieć, że w życiu prywatnym jest też mamą trójki dzieci i to pewnie pod wpływem swoich macierzyńskich doświadczeń napisała już trzy książki dedykowane właśnie najmłodszym. „Zezia i wszystkie problemy świata” to przejmująca historia dorastającej dziewczynki, która mierzy się z życiowymi trudnościami. Ciepła opowieść o tym, że dobre rzeczy są blisko nas, trzeba się tylko nauczyć je dostrzegać. Jest tu też element świąteczny, wszak święta tuż-tuż, więc szkoda byłoby zaprzepaścić taką lekturę!

Mikołajkowy prezent – Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód

Nela to dziewczynka, która podróżuje po różnych zakątkach świata i opowiada dzieciom o tym, co spotyka na swojej podróżniczej drodze. Da się ją lubić, a historie, które prezentuje, są niezwykle wciągające. W „Zabawach z Nelą” bohaterka proponuje niezobowiązujące zabawy, które ćwiczą czytanie, pisanie, zdolności matematyczne, geograficzne, koncentrację i logiczne myślenie. To umiejętności niezbędne i ważne dla każdego małego podróżnika.

Książki na mikołajki – Wiersze dla małych i dużych

To propozycja dla tych, którzy cenią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Są takie babcie, które z chęcią podarują maluchom właśnie coś z tej półki. Sympatyczni bohaterowie, wesołe przygody, a do tego sporo rymów. Pamiętajcie, że rymowane teksty to świetny trening pamięciowy i językowy. A sam rytm potrafi stworzyć wpadającą w ucho melodię.

Mikołajkowy prezent – Bajki i wiersze

Kolejna pozycja, której nie może zabraknąć w waszym domu. Tym razem na tapecie Julian Tuwim, jeden z najbardziej przewrotnych autorów pierwszej połowy XX wieku. Kto zna jego twórczość, ten z pewnością wie, że pisał nie tylko dla dzieci, choć pewnie z tej literatury jest dziś najbardziej znany. W „Bajkach i wierszach” znajdziemy kultowe teksty o ciężkiej lokomotywie, kłopotach z pamięcią słonia Trąbalskiego, krzepkiej rzepce w ogrodzie dziadka czy ptasim radiu w brzozowym gaju. Przepiękne ilustracje do tekstów stworzył na potrzeby publikacji Maciej Szymanowicz.

Książki dla starszych dzieci – Pakiet: Poczytaj mi mamo. Księga piąta / Opowieści biblijne / Moja pierwsza mitologia (4-6 lat)

Trzy wyjątkowe książki z biblioteki Wydawnictwa Nasza Księgarnia, a w nich najważniejsze historie biblijne i mitologiczne, a także niezapomniane opowieści z serii „Poczytaj mi, mamo”. Nastrojem wpisują się w klimat zbliżających się świąt. Teksty ozdobione są pięknymi, przemawiającymi do wyobraźni ilustracjami.

Prezent mikołajkowy – Star Wars. Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć

Uniwersalna pozycja, która przypadnie do gustu zarówno małym, jak i dużym fanom gwiezdnej serii. Jeśli nie wierzycie, wystarczy przejrzeć internetowe fora – książka zbiera na nich praktycznie same pozytywne recenzje. I żeby nie było, że bezkrytyczne – poprzednia, o zbliżonej tematyce, nie cieszyła się aż tak dobrą opinią. W rzeczywistości „Star Wars” to zbiór fascynujących informacji, nieznanych faktów i zabawnych ciekawostek dotyczących wszechświata „Gwiezdnych Wojen” – wyjątkowo uporządkowany, logiczny i szczegółowy. Cudownie po niego sięgnąć, gdy jest się fanem świetlnych mieczy i Jedi.

Najlepsze prezenty dla dzieci – Zabawy z bałwankiem

Książka typu activity, czyli zachęcająca dzieci do różnych aktywności. Łamigłówki, świąteczne naklejki i gra planszowa, w którą mogą zaangażować się wszyscy domownicy. Całość utrzymana oczywiście w stylistyce świątecznej. To jest to, czego potrzebujemy! Polecamy gorąco, nie tylko na mikołajki.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.