Kategorie
Artykuł sponsorowany rzeczy dla dzieci

Literatura w sam raz pod choinkę

Książka – kultowy i niezastąpiony prezent na wiele okazji. Kolejna już za dwa tygodnie – to święta Bożego Narodzenia. Książka podarowana dziecku, nawet temu nieczytającemu, to nie tylko atrakcyjny i praktyczny prezent, ale zapowiedź wspólnie spędzonych wieczorów przy wciągającej lekturze.

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych typów, do nabycia w księgarni platon24.pl (precz z kolejkami, vivat internet!)

Zezia i wszystkie problemy świata, Agnieszka Chylińska

Jeśli Chylińska kojarzyła ci się do tej pory wyłącznie z muzyką, ewentualnie hitowym programem telewizyjnym Mam talent!, to musisz wiedzieć, że w życiu prywatnym jest też mamą trójki dzieci i to pewnie pod wpływem swoich macierzyńskich doświadczeń napisała już trzy książki dedykowane właśnie najmłodszym. Zezia i wszystkie problemy świata jest jej najświeższą książką, która na rynku ukazała się pod koniec listopada. To przejmująca historia dorastającej dziewczynki, która mierzy się z życiowymi trudnościami. Ciepła opowieść o tym, że dobre rzeczy są blisko nas, trzeba się tylko nauczyć je dostrzegać. Jest tu też element świąteczny, wszak święta tuż tuż, więc szkoda byłoby zaprzepaścić taką lekturę!

platon6

Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód

Nela to kilkuletnia dziewczynka, która w cyklicznym programie TVP Nela Mała Reporterka, podróżuje po różnych zakątkach świata opowiadając dzieciakom o tym, co spotyka na swojej podróżniczej drodze. Da się ją lubić, szczególnie, że historie które prezentuje, są niezwykle wciągające. W Zabawach z Nelą bohaterka proponuje niezobowiązujące zabawy, które ćwiczą czytanie, pisanie, zdolności matematyczne, geograficzne, koncentrację i logiczne myślenie. To umiejętności niezbędne każdemu małemu podróżnikowi.

platon2

Wiersze dla małych i dużych

To propozycja dla tych, którzy cenią klasykę polskiej literatury dziecięcej i wiersze, które pamiętają jeszcze z dzieciństwa. Są takie babcie, które z chęcią podarują maluchom właśnie coś z tej półki. Sympatyczni bohaterowie, wesołe przygody a do tego sporo rymu, składu i ładu. Pamiętajcie, że rymowane teksty to świetny trening pamięciowy, ale też zdolności językowych. A sam rytm potrafi stworzyć wpadającą w ucho melodię.

platon3

Bajki i wiersze, Julian Tuwim

Kolejna pozycja z serii – klasyka, której nie może zabraknąć w twoim domu. Tym razem na tapecie Julian Tuwim, jeden z najbardziej przewrotnych autorów pierwszej połowy XX wieku. Kto zna jego twórczość ten z pewnością wie, że pisał nie tylko dla dzieci, choć pewnie z tej literatury jest dziś najbardziej znany. W Bajkach i wierszach znajdziemy kultowe teksty o ciężkiej lokomotywie, kłopotach z pamięcią słonia Trąbalskiego, krzepkiej rzepce w ogrodzie dziadka, czy ptasim radiu w brzozowym gaju. Przepiękne ilustracje do tekstów stworzył na potrzeby publikacji Maciej Szymanowicz.

platon4

Pakiet: Poczytaj mi mamo. Księga piąta / Opowieści biblijne / Moja pierwsza mitologia (4-6 lat)

Trzy wyjątkowe książki z biblioteki Wydawnictwa Nasza Księgarnia, a w nich najważniejsze historie biblijne i mitologiczne, a także niezapomniane opowieści z serii Poczytaj mi, mamo. Nastrojem wpisują się w klimat zbliżających się świąt. Teksty ozdobione są pięknymi, przemawiającymi do wyobraźni ilustracjami.

platon1

Star Wars. Absolutnie wszystko co musisz wiedzieć

Uniwersalna pozycja, która przypadnie do gustu zarówno małym, jak i dużym fanom Star Wars. Jeśli nie wierzycie, wystarczy przejrzeć internetowe fora – książka zbiera na nich praktycznie same pozytywne recenzje. I żeby nie było, że bezkrytyczne – poprzednia, o zbliżonej tematyce nie cieszyła się aż tak dobrą opinią. W rzeczywistości Star Wars to zbiór fascynujących informacji, nieznanych faktów i zabawnych ciekawostek dotyczących wszechświata Gwiezdnych Wojen – wyjątkowo uporządkowany, logiczny i szczegółowy. Cudownie po niego sięgnąć, gdy jest się idolem świetlnych mieczy i Jedi.

platon5

Zabawy z bałwankiem

Książka typu activity, czyli zachęcająca dzieci do różnych aktywności i dająca rodzicom nieco odetchnąć w natłoku świątecznych obowiązków. Łamigłówki, świąteczne naklejki i gra planszowa, w którą mogą zaangażować się wszyscy domownicy. Całość utrzymana oczywiście w stylistyce świątecznej.

platon8

platon-baner

Foto: flikr.com/w4nd3rl0st

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *