Kategorie
Polecamy

Oczyszczacz powietrza dla dzieci z alergią – czy warto?

Rodzice alergików nieustannie poszukują rozwiązań, które poprawią komfort życia ich dzieci. W przypadku walki z alergiami wziewnymi, jednym z nich powinien być oczyszczacz powietrza.

W walce z roztoczami kurzu domowego, pyłkami roślin, smogiem i innymi czynnikami drażniącymi

Roztocza kurzu domowego to zmora każdego rodzica, którego dziecko zmaga się z alergiami – zwłaszcza wziewnymi. Nawet jeśli maluch nie jest bezpośrednio na nie uczulony, ich obecność w domu wzmaga objawy choroby. 

W sezonie wiosennym i letnim u wielu małych alergików dochodzą objawy związane z pyleniem drzew, traw, krzewów i innych roślin. Z kolei jesienią i zimą, gdy trwa okres grzewczy, doskwierać zaczyna smog. Warto jednak pamiętać, że ten ostatni – z uwagi na wzmożony ruch pojazdów spalinowych – obecny jest w powietrzu przez okrągły rok.

Uwaga! Reklama do czytania

Niegrzeczne książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Do tego dochodzi często obecność w domu zwierzęcia, które gubi sierść, używane środki czyszczące, opary farb ściennych, niewidoczne ludzkim okiem zarodniki grzybów i pleśni, które mogą pojawić się nawet w regularnie sprzątanych pomieszczeniach czy inne czynniki drażniące.

W niesprzyjających warunkach mały alergik może zmagać się z nieżytem nosa, kichaniem, bólem gardła, a nawet podwyższoną temperaturą ciała. By dziecko mogło odetchnąć z ulgą, warto, by w domu znalazł się oczyszczacz powietrza.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

W czym małemu alergikowi pomoże oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz przede wszystkim będzie regularnie usuwał z powietrza zanieczyszczenia, które szkodzą małemu alergikowi – od roztoczy, bakterii, grzybów i wirusów, przez kurz, pleśń, smog, pyłki roślin, po alergeny znajdujące się w sierści i złuszczonym naskórku, przykre zapachy, a nawet dym papierosowy, jeśli z jakiegokolwiek powodu znajdzie się w otoczeniu dziecka.

W pomieszczeniu z oczyszczonym ze szkodliwych substancji alergizujących powietrzem będzie mu się spędzało czas o wiele bardziej komfortowo – bez względu na porę roku czy porę dnia. Zabawa czy sen przestaną być przerywane przez napady kaszlu, zatkany nos, bolące gardło czy gorączkę. 

Zniwelowanie czynników drażniących, skutecznie pozwoli dziecku przestać odczuwać dokuczliwe objawy alergii wziewnej i znacząco poprawi komfort jego codziennego życia. Dobrej jakości oczyszczacz powietrza pozwoli bowiem usunąć praktycznie 100% alergenów z dziecięcego pokoju i niemal zapomnieć o alergii.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza dla alergika?

Decyzja o zakupie konkretnego modelu oczyszczacza powietrza do pokoju dziecka cierpiącego na alergię wziewną powinna zostać poprzedzona dogłębną analizą parametrów, jakie charakteryzują dane urządzenie.

Szczególną uwagę warto zwrócić na to, by sprzęt oczyszczający powietrze posiadał:

  • system filtrów (z filtrem HEPA, filtrem węglowym i filtrem wstępnym),
  • wskaźnik jakości powietrza,
  • czujnik zanieczyszczeń,
  • odpowiednią wydajność oczyszczania (CADR),
  • tryb automatyczny,
  • tryb nocny,
  • jonizator powietrza.

Tylko urządzenie z odpowiednimi parametrami będzie na tyle skutecznie działało, by poprawić komfort codzienności małego alergika. Oczyszczacze powietrza spełniające wszystkie wymienione warunki znajdziesz na przykład na stronie https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/oczyszczacze-powietrza.

Jak widzisz, warto wyposażyć pokój małego alergika w sprzęt oczyszczający powietrze, by podnieść komfort jego życia i znacząco ograniczyć objawy uczulenia. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci wybrać najlepszy oczyszczacz, który zadba o zdrowie Twojego dziecka.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.