Kategorie
Książki Książki dla rodziców książki wydawnictwo Poród

Poród naturalny Katarzyny Oleś – przygotuj się świadomie do porodu!

Dziś boimy zaufać się swojemu ciału. Zamiast słuchać sygnałów, które do nas wysyła, godzimy się na wprowadzanie często nieuzasadnionych interwencji medycznych. O tym, jak to zmienić, możemy przeczytać w książce Katarzyny Oleś – Poród naturalny.

Dziewięć miesięcy oczekiwania. Uczęszczamy na zajęcia do szkoły rodzenia, czytamy książki, oglądamy filmy. Termin porodu jest coraz bliżej, a my denerwujemy się coraz bardziej. Kolejny raz dzwonimy do mamy, przyjaciółki, kuzynki – pytamy, czy poród naturalny naprawdę tak bardzo boli, czy damy radę, czy wytrwamy. Z jednej strony słyszymy, że to nic wielkiego – ot, trochę bólu i po krzyku! Z drugiej strony bywamy bombardowane przerażającymi historiami, których nie powstydziłby się sam Hitchcock. W chwilach, gdy potrzebujemy słów wsparcia i zagrzewania do walki, docierają do nas same sprzeczne sygnały. Komu wierzyć?

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim

Pomoc i wsparcie przy CC i VBAC

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Poród naturalny i poród siłami natury – czy to na pewno to samo?

Poród naturalny, fizjologiczny, siłami natury, drogami natury… Pojęć jest tak dużo, że często gubią się w nich nie tylko kobiety oczekujące dziecka, ale też ginekolodzy i położne. Warto wiedzieć, że za każdym z wymienionych wyżej terminów stoi inna definicja. My natomiast, za Katarzyną Oleś, autorką książki Poród naturalny, skupimy się pierwszej z nich. W porodzie naturalnym nie ma miejsca na niepotrzebne, nieuzasadnione medycznie interwencje – od bezpodstawnego wywoływania skurczów oksytocyną, przez przebicie pęcherza płodowego, aż do cesarskiego cięcia, którego w wielu przypadkach prawdopodobne można byłoby uniknąć. Tylko czy w dzisiejszym, zmedykalizowanym świecie, naprawdę mamy na to wpływ?

Połóg. Pierwszy rok życia rodzica

Oto długo wyczekiwany holistyczny przewodnik po połogu. Autorka z czułością i empatią przeprowadza czytelników przez szereg zagadnień związanych z tym przełomowym momentem. W jej perspektywie połóg to znacznie więcej niż tylko cofanie się zmian fizycznych po niedawnej ciąży.

Istota porodu naturalnego okiem Katarzyny Oleś

Poród naturalny autorstwa Katarzyny Oleś to niezwykły przewodnik, który przeprowadzi nas przez wszystkie etapy porodu. Znajdziemy tu przede wszystkim mnóstwo praktycznych informacji związanych z całym okresem okołoporodowym. Dowiemy się, w jakich odstępach występują skurcze macicy, czym charakteryzuje się każdy etap porodu, jak skraca się i rozwiera szyjka macicy, a także jak wygląda poród i droga dziecka przez kanał rodny. 

Czym jednak wyróżnia się ta książka na tle innych dostępnych na rynku publikacji dotyczących porodu naturalnego? Już po przeczytaniu kilku pierwszych stron nie będziecie mieli wątpliwości – autorka przywraca wszystkim przyszłym rodzicom wiarę w swoje możliwości. Nie dedykuje swojej książki tylko mamom. Zwraca się również do ojców, którzy coraz chętniej towarzyszą swoim partnerkom w czasie porodu, dopingując, wspierając i dodając otuchy. Przybliża wszystkie tajemnice naturalnego procesu narodzin, pomagając się do niego świadomie przygotować.

Uwaga! Reklama do czytania

Ciąża i poród – poradniki

Książki, które wspierają w ciąży, porodzie i przy karmieniu piersią.

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Poród naturalny kontra cesarskie cięcie

Choć w książce znajdziemy głównie informacje dotyczące przebiegu porodu naturalnego, po lekturę tę śmiało mogą również sięgnąć kobiety, które czekają na planowane cesarskie cięcie. Dowiedzą się z niej, na co powinny zwrócić uwagę, wybierając idealne miejsce do porodu, a także jak wyglądają narodziny z perspektywy dziecka. Książka ta powstała również z myślą o kobietach, które do końca ciąży marzą o porodzie w zgodzie ze swoim ciałem i naturą, a jednak – tuż przed finałem – okazuje się, że ich dziecko przyjdzie na świat przez cesarskie cięcie. Autorka nazywa to „planem B”, do którego odpowiednio wcześniej powinniśmy być przygotowani. Tylko jak to zrobić? Sprawdźcie sami!
Poród naturalny Katarzyny Oleś to książka wchodząca w skład wydanej przez NATULI dzieci są ważne Serii Rodzicielskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.