Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Pomysły na Mikołajkowe prezenty dla dzieci

Grudzień to czas prezentów i magicznego czasu. Na Boże Narodzenie czekają i dzieci i dorośli, ale wcześniej są też Mikołajki. Z tej okazji tradycyjnie najmłodsi otrzymują prezenty od świętego, który wręcza je osobiście, albo – niepostrzeżenie zostawia pod poduszką.

List prawdę Ci powie

Chociaż mogłoby się wydawać, że rodzice doskonale znają potrzeby, oczekiwania i marzenia swoich dzieci, niemało osób ma problem z wyborem odpowiedniego prezentu na Mikołajki. Jeśli należysz do tej grupy, możesz zastosować bardzo proste rozwiązanie, a więc napisać z potomkiem lisy do św. Mikołaja. Po pierwsze jest to doskonała okazja do wspólnej zabawy – możecie nie tylko napisać, ale również narysować, bądź wykleić taki list. Po drugie całej sytuacji można nadać „magiczny” wymiar – radość dziecka z powodu zniknięcia pozostawionej na parapecie lub pod poduszką przesyłki będzie ogromna. A po trzecie to najłatwiejszy sposób, aby dowiedzieć się o czym marzy nasza pociecha. Jeśli przegapiliście odpowiedni moment i na list jest już nieco za późno, możesz skorzystać z poniższych pomysłów.

Uwaga! Reklama do czytania

Choinka

Książka dla najmłodszych o świętach, która stymuluje rozwój i naturalną ciekawość dziecka. Świąteczne tradycje przedstawione z humorem, czułością i z najwyższą dbałością o szczegóły.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Dla niemowlaka…

W przypadku niemowlęcia i dzieci do pierwszego roku życia sprawa jest bardzo prosta –najlepszym rozwiązaniem będą zabawki edukacyjne pobudzające rozwój malucha. Mogą to być grzechotki, maty edukacyjne, czy klocki. Każdy z tych przedmiotów działa na zmysły naszego dziecka, ale również pomoże ćwiczyć zdolności manualne. Oczywiście pod uwagę trzeba wziąć wiek dziecka. Najmłodsi będą zadowoleni z grzechotki, gryzaka oraz specjalnych mat, często z możliwością zawieszenia specjalnych zabawek. Siedzące maluchy zainteresują się klockami drewnianymi, albo specjalnymi zabawkami edukacyjnymi, np. z drewna, które są kolorowe i rozwijają zdolności manualne. Jeśli dziecko jest ruchliwe i próbuje swoich sił w chodzeniu, dobrym pomysłem będzie np. pchacz pozwalający złapać równowagę.

Uwaga! Reklama do czytania

Książka dla dzieci Gdy Mikołaj był malutki

Gdy Mikołaj był malutki

Święta są co roku, ale mamy dla was historię, której jeszcze nie znacie.

Kiedy myślimy o Mikołaju, wyobrażamy sobie grubszego starszego pana z siwą brodą i rumianymi policzkami. Wszyscy zapomnieliśmy, że Mikołaj też był malutki. Jak sądzicie, jakim był dzieckiem?

CHCESZ? KLIKNIJ!

…i dla kilkulatka

Kilkuletnie dzieci zazwyczaj mają już swoje zdanie, którego będą zaciekle bronić. Często też ich największym marzeniem są zabawki związane z ulubioną bajką. Obecnie w sklepach można dostać mnóstwo gadżetów nawiązujących graficznie niemal do każdej kreskówkowej postaci – sa to nie tylko zabawki, ale również naczynia, sztućce, ubrania (a w tym i piżamy), pościel, czy plecaki lub torebki. Jeśli więc nasza pociecha interesuje się aktualnie jakąś bajką, zadanie jest nieco ułatwione. Ponadto można postawić na edukację. Większość kilkuletnich dzieci chętnie czyta książeczki. Ze względu na zbliżający się okres świąteczny można więc poszukać pozycji na grudniowe wieczory o właśnie takiej tematyce. Prezentem uwzględniającym nadchodzącą pogodę mogą być też sanki, albo narty – taki upominek nie tylko sprawi maluchowi radość, ale będzie też praktyczny i doskonale sprawdzi się podczas zimowych spacerów.

Podczas poszukiwania prezentu najważniejsze jest uwzględnienie usposobienia dziecka i jego zainteresowań. Jeśli Twoja pociecha niechętnie rysuje, nowe kredki raczej nie będą dobrym podarunkiem. Wędrując po sklepach pamiętaj więc o tym, że prezent ma przede wszystkim sprawić radość obdarowywanemu dziecku.

Szukasz prezentu na Mikołajki dla dziecka? Sprawdź ofertę na patatoy.pl

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.